Katedra Automatyki Napędu i Urządzeń Przemysłowych

Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki

Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

Serdecznie wita na stronie poświęconej Automatyce.

Ma ona za zadanie opowiedzieć o podstawowych spotykanych w niej "obiektach": regulatorach i prostych układach. Autorzy mają nadzieję, że Czytelnik ma opanowaną matematykę z zakresu szkoły średniej - chodzi przede wszystkim o znajomość pochodnej. Całki też mile widziane. Nie zakłada się natomiast u Czytelnika żadnej wiedzy z tej dziedziny, o której strona opowiada: celem opracowania jest zainteresowanie nią Czytelnika.

Gdyby to zainteresowanie skłoniło Go do podjęcia studiów Automatyki na Wydziale Elektrotechniki Automatyki, Informatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie - autorzy strony byliby szczęśliwi.

Strona kierowana jest bowiem do uczennic i uczniów szkół średnich, których rozpiera energia i nie bardzo wiedzą, co z nią i sobą w przyszłości zrobić.

Zapewniam Cię droga Czytelniczko(ku) - studiując na Akademii Górniczo-Hutniczej dowiesz się o energii bardzo wiele, więcej, aniżeli możesz przypuszczać!

Autorzy są przekonani, że studiowanie Automatyki na Wydziale EAiE jest właściwą inwestycją w Twoją przyszłość. Jest też zajęciem pożytecznym i przyjemnym, o oczym mają zamiar przekonać Cię na tej stronie.

Tak więc jeśli trafiła na nią Pani sekretarka - choć trudno pojąć - jakim cudem, to niech z niej uprzejmie pożegluje na inne wody internetowych bezmiarów, bo nic tu dla siebie nie znajdzie i niech poszuka sobie innej strony, na której na przykład przeczyta, jak szefowi zrobić dobrą kawę. Chociaż z drugiej strony będąc zupełnie świadomymi jej atrakcyjności - oczywiście tej strony, bo to, że sekretarka jest atrakcyjna przyjmujemy za oczywistość - inaczej nie dostałaby tej pracy. Tak więc bedąc świadomymi jej atrakcyjności nie zdziwilibyśmy się wcale, gdyby Pani sekretarka rezygnując ze zdobycia nieodzownej wiedzy dla charakteru swojej pracy - zlekceważyła nasze ostrzeżenia i pozostała na tej stronie, zaś niosąc jutro niedoparzoną i przesłodzoną kawę, zastrzygła czarnymi, długimi ozdobami swoich pięknych, niebieskich oczu i zagaiła:
- Szefie, a możeby tak kupić automatyczny ekspres do kawy?
Szef spóbuje, posmakuje i z przesadnie osłodzonym uśmiechem przytakując na zgodę głową - pomyśli: Hm... Ta mała oprócz atrakcyjności ma także i głowę!
Dzięki temu od Pani sekretarki nie będzie się żądać rzeczy przekraczających jej kwalifikacje, szef nie będzie się już przesadnie słodko uśmiechał, a kawa będzie mu smakowała.

Tak więc widać, że z czytania i oglądania tej strony pożytek może mieć każdy.

Dlatego gorąco namawiamy do dalszego czytania.

Wobec tego zacznijmy.