Konferencja „Wyzwania zarządzania. Jakość w praktyce”
28 marca 2015 roku w Warszawie miała miejsce konferencja pt. „Wyzwania zarządzania. Jakość w praktyce”, w której udział wzięli przedstawiciele SKN Ceramit. Zapytaliśmy uczestników o ich wrażenia.

Dla Karoliny udział w Konferencji, a następnie w warsztatach był ciekawym doświadczeniem. Wykłady dotyczyły tematów poznanych już w czasie studiowania, jednak zagadnienia przedstawione zostały pod trochę innym kątem, co pozwoliło nabrać nowego podejścia do wiadomych nam kwestii. Warsztaty natomiast pokazały, że ciągłe doskonalenie jest możliwe tylko poprzez stawianie sobie odpowiednio sprecyzowanych celów. Dodatkowym atutem był fakt, że zajęcia prowadziły osoby, które na co dzień są audytorami jakości, dzięki czemu mogli oni przekazać praktyczne wskazówki, a nie tylko wiedzę teoretyczną.

Zdaniem Justyny wyjazd na konferencję do Warszawy był interesującym, nowym doświadczeniem. W pierwszej części, w ekspresowm tempie uczestnicy wysłuchali wykładów na temat badania satysfakcji klienta, audytu oraz korzyści wynikających z wprowadzenia systemy zarządzania jakością. Po krótkiej przerwie, w części warsztatowej zostały przedstawione sposoby i tajniki ciągłego doskonalenia się.


Według Asi wyjazd na konferencję był ciekawym doświadczeniem. W pierwszej części słuchacze mieli okazję wysłuchać interesujących i przeprowadzonych w przystępny sposób wykładów. Obfitowały one w liczne, rzeczywiste przykłady wynikające z faktu, że osoby referujące od wielu lat miały kontakt z "zarządzaniem jakością". Po krótkiej przerwie (i smacznym bufecie) uczestnicy przystąpili do warsztatów. W ten sposób mogli zmierzyć się z problemem stawiania i definiowania celów w przedsiębiorstwie na rzeczywistych przykładach. W kolejnej części zdobyta wiedza znalazła swoje odzwierciedlenie
w rzeczywistości, poprzez odniesienie „doskonalenia przez cele” do codziennego życia.

Marta stwierdziła, że warsztaty były przydatne, gdyż wykładowcy poruszyli tematy przydatne nie tylko w inżynierii jakości ale również w życiu codziennym. Niestety, wykłady były za krótkie, a szkoda, bo takie wydarzenie jest godne powtórzenia.